środa, 31 lipca 2013

Wasze pytania... Sposób na zmęczone oczy? Jak odżywić skórę wokół oczu? Jak napiąć skórę pod oczami?


Dziewczęta,

Dotarło do nas kilka wiadomości z pytaniami o nasze sposoby na jędrną i promienną skórę pod oczami. Piszecie, że mało jest serum, króre można bezpiecznie nakładać pod Derma Roller na skórę wokół oczu.
Tak, to prawda. Pod tym względem jest dość spory deficyt.
Od pewnego czasu pochylamy się nad serum z kwasem hialuronowym. Przekopujemy internet, aby poszerzyć nasze horyzonty o większą ilość preparatów, które spelnilyby nasze oczekiwania.
Oprócz popularnego medikana odwołaliśmy się jeszcze do kwasów hialuronowych na naturalisie.
Jednak z naruralisa nakładamy ten kwas na inne rolowane części ciała niżeli twarz. Ponieważ z twarzą niechętnie eksperymentujemy po naszych czasem nieudanych testach w związku z kosmetykami, ktore nie są zalecane pod rolkę.

Kwas jaki Wam z pewnością polecimy pod oczy, to Hydr8 B5.
On jakoś specjalnie nie jest zalecany pod oczy - wynika to z opisu, ale my mu dajemy zielone światło.
Z początku delikatnie pod oczami go nakładałyśmy. Okazało się, że wcale nie podrażnia. Koniec końcow po paru podchodach zaczęłyśmy go nakładać także na powieki. Zachowuje się bardzo dobrze. Niezwykle szybko się wchłania. Tak jakby ta skóra potrzebowala tego odżywienia.
Jeśli chodzi wyłącznie o obszar oczu to nie kupujcie dużej buteleczki. Weźcie próbkę.

Nałóżcie sobie na palec wskasujący tylko 1 kroplę, rozmasujcie drugim palcemi nałóżcie na całą skórę wokół oczu. Ta jedna kropla starczy Wam, aby spokojnie dobrze nałożyć na oba oczy. Taka mała próbka starczy nawet na 2 miesiące :)
W internecie doszukaliśmy całe mnóstwo informacji o dzialaniu kwasu hialuronowego. Piszą też, że warto retinol nakladać pod oczy. Jednak dawka retinolu musi być stanowczo mniejsza niż na resztę twarzy.

Tutaj podajemy link do tej próbki -  próbka Hydr8 B5

Tutaj podajemy link do kwasu hialuronowego z naturalisa: kwas hialuronowy, którego jak już pisałam dajemy na inne miejsca rolowane niż twarz.



poniedziałek, 29 lipca 2013

Walka z niechcianymi bliznami i rozstępami


Słuchajcie Drogie Czytelniczki :)

Mam tutaj wiadomość od jednej z Was, która kompletnie mi sie zapodziała gdzieś a planowałam na nią odpowiedzieć.

"Witam, zastanawiam się nad zakupem dermarollera. Mam brzydką nierówną twarz (policzki przede wszystkim), wszędzie blizny, szerokie, wąskie, niektóre dość głębokie dziury po trądziku, inne płytsze ale widoczne. Proszę o jakąś radę. Pokładam nadzieje na jakąkolwiek poprawę. Jaką długość igiełek Pani by polecała? 0,3 czy 0,5 mm? Boje się, żeby gorzej nie wyglądać. Z czym to stosować by działało na blizny? Trądzik już wyleczyłam, ale na nieprzyjemne widoki muszę codziennie patrzeć:/ Pozdrawiam. PS. super blog, znalazłam go przypadkiem, ale pokochałam. Cenne rady. Życzę powodzenia :) "

Ostatnimi czasy udało mi się trochę przewertować internet oraz zasięgnąć rady u innych osób znających się na rzeczy (no przecież nie napiszę, że znowu dzwonilam do medikan.pl hehe :)  ), abym to co napisała miało tzw. ręce i nogi.

Otóż walka z bliznami to powazne wyzwanie, bo mają one najróżniejszą postać. Niektóre z nich są delikatne, gladkie, małe i czasem mają na sobie przebarwienia lub odbarwienia i też takie są nałatwiejsze do wyleczenia jeśli chodzi o Derma Roller.
Inne z kolei mogą być nierówne, głębokie, pofałdowane z przebarwieniami lub odbarwieniami. Przykładem mogą być dołeczki/dziureczki po przebytym trądziku. Przy takich oto bliznach zaczynają się schody.

W zależności jak wyglądają nasze blizny to właśnie w stosunku do ich wyglądu powinno dobierać się dlugość igieł.
Na rynku mamy obecnie szeroki wybór pod wględem długości mikroigiełek. Jedno z pytań jakie powinniśmy sobie postawić, to to który z dostępnych rozmiarów będzie na tyle bezpieczna w naszych rękach, aby nie zrobić sobie krzywdy i nie pogorszyć stanu blizny.

Pamiętajmy przede wszystkim o tym, aby blizna była starsza niż 6 miesięcy.
Trochę inaczej jest w stosunku do rozstępów - im  młodsze tym szybciej uda nam się je wyleczyć. Gorzej jak staną się białe. Wówczas droga się wydłuża i nie zawsze zanikają w całości.

Najbardziej popularną długością są tutaj Derma Rollery 0,5mm. Toteż w swoim odczuciu polecam tą właśnie ten rozmiar.
Nawet jeśli nie uda nam się w pełni wyleczyć blizn to udanam się je z pewnością zminimalizować.

 Dobór  Derma Rollera to jedna strona medalu.

Teraz pytanie - Co nakladać pod Derma Roller na blizny i rozstępy?

Aby skóra nasza na nowo odzyskała swój normalny wygląd należy ruszyć do boju nasz własny kolagen i elastynę. Bez tych obu elementów składowych nie mamy nawet co marzyć o powodzeniu całej sprawy.

Podstawą tego są 3 witaminy: A, E i C.
Wiramina A to oczywiście retinol. Nie bójmy się go stosować nawet jeśli jego stężenie przeznaczone jest np od 40lat. Należy jedynie stosować się do zaleceń z ulotki. Nigdy nie nakładajmy go więcej niż jest napisane.

Witamina C i E - tutaj stężenia ich są różne, więc dobieramy ją do swojego wieku - 10-15% witaminy C. Dodam, że prawie każde serum z wit C posiada witaminę E, więc tutaj mamy spokój jeśli chodzi o E.

Na medikanie macie te serum tutaj:
Wit A -  http://medikan.pl/37-retinol-3-tr.html
Wit C i E:
słabsza -  http://medikan.pl/36-c-tetra.html
mocna -  http://medikan.pl/59-ce-tetra.html

Spokojnie możecie użyć też innych serum jeśli tylko nadają się pod rolkę.

Pamiętajcie, żeby międzyzabiegami dobrze i intensywnie nawilżać skórę.

Wasze pytania dotyczą także na jak długo starczają serum?
Kochani, na 5-6 miesięcy spokojnie :) U mnie są wydajne do 6 miesięcy. Czasem mam tak, że tych serum nie nałożę i robię sobie dzień dziecka :))

Piszecie też, że są drogie.
Wiem! Odczuwam to po sobie, ale prawda jaką sobie uzmysłowiłam, to to że wywijam sobie kieszenie 2 razy w roku na to.
Pobiegałam trochę po necie i jak są jakieś fajne serum, to trzymają się w cenach 150 wzwyż.

To tak w zarysie jak należy postępować z bliznami i rozstępami :)